| Názov školy | Základná škola s materskou školou Novosad |
| Adresa školy | Letná 90, 076 02 Novosad |
| Telefón | 056 6794332 |
| zsklasns@zsnovosad.edu.sk | |
| WWW stránka | www.zsnovosad.sk |
| Zriaďovateľ | Obec Novosad |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | RNDr. Daniel Kenderka | 0566794332 | 0915845880 | skola@zsnovosad.edu.sk |
| ZRŠ pre ZŠ | Mgr. Jaroslav Lajoš | 0566794332 | 0903617483 | |
| ZRŠ pre MŠ | Iveta Sotáková | 0566794117 | 0911794117 |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr. Monika Semanová | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Monika Semanová | |
| Jana Vinceová | ||
| ostatní zamestnanci | Stanislav Pajtáš | |
| zástupcovia rodičov | Katarína Kerestyová | |
| Darina Kačová | ||
| Iveta Petrigalová | ||
| Slávka Girmanová | ||
| zástupca zriaďovateľa | Juraj Cenky | |
| Ladislav Marošník | ||
| Jozef Lechman | ||
| Jaroslav Jacko |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ 1.- 4. | Mgr. Darina Kujbušová | predmety ročníkov 1. - 4. | |
| PK výchovných predmetov | Mgr. Viera Lajošová | všetky výchovné predmety | |
| PK jazykov a dejepisu | Mgr. Marieta Černejová | AJ,RJ,SJL,NJ,D | |
| PK prírodovedných predmetov | Mgr. Tatiana Dobošová | BIO, CHE, Pr, CH, Z, FYZ, INF | |
| PK IVP so ŠVVP | Mgr. Viera Marošníková |
Počet žiakov školy: 322
Počet tried: 15
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | 14 |
| počet žiakov | 23 | 29 | 19 | 31 | 24 | 33 | 37 | 41 | 37 | 274 |
| z toho ŠVVP | 7 | 7 | 4 | 4 | 8 | 5 | 7 | 3 | 45 | |
| z toho v ŠKD |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2013: 33 / 17
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2014: 27 / 12
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 6 / 5
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2014
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 1 | 1 | 34 | 36 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 6 | 15 | 14 | 1 | 36 | |||
| prijatí | 6 | 15 | 14 | 1 | 36 | |||
| % úspešnosti | 100% | 100% | 100% | 100% |
| Trieda | ANJ | BIO | CVM | CvSJ | DEJ | DSI | DAC | EV | ETV | FYZ | GEO | HUV | CHE | ILS | ILC |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Materská škola | |||||||||||||||
| 1.A | 1,25 | 1,15 | |||||||||||||
| 2.A | 1,25 | 1 | 1 | ||||||||||||
| 3.A | 1,67 | 1 | 1,27 | ||||||||||||
| 4.A | 1,82 | 1,18 | 1 | ||||||||||||
| 4.B | 2,25 | 1,23 | 1 | ||||||||||||
| 5.A | 2,38 | 2,75 | 2,63 | 1,04 | 2,79 | 1,38 | |||||||||
| 6.A | 2,54 | 2,63 | 2,46 | 1 | 2,71 | 2,71 | 1 | ||||||||
| 7.A | 2,88 | 3 | 2,75 | 1,07 | 3,13 | 2,69 | 1,73 | 2,69 | |||||||
| 7.B | 3,24 | 3,12 | 2,82 | 1 | 3,18 | 3 | 1,06 | 3,24 | |||||||
| 8.A | 2,55 | 2,75 | 2,4 | 3 | 2,5 | 2,65 | |||||||||
| 8.B | 2,71 | 2,86 | 2,64 | 3,07 | 3 | 3 | |||||||||
| 9.A | 2,05 | 2,68 | 2,63 | 2,16 | 2,58 | 2,74 | 1,79 | ||||||||
| 9.B | 2,71 | 2,93 | 2,86 | 2,5 | 3,21 | 3,07 | 2,86 | ||||||||
| Špeciálna trieda | 4 | 3,5 | 4 | 4 | 1 | 4 |
| Trieda | IFV | INF | MAT | NV | NBV | NEJ | OBN | OV | OZŽ | PVC | XCB | XCG | XCH | Pr | PDA |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Materská škola | |||||||||||||||
| 1.A | 2,2 | 1,85 | |||||||||||||
| 2.A | 1,05 | 1,5 | 1,2 | ||||||||||||
| 3.A | 1 | 1,81 | 2 | ||||||||||||
| 4.A | 1,18 | 2,33 | 1,82 | 1,08 | 2,18 | ||||||||||
| 4.B | 1,33 | 2,46 | 2,17 | 1,23 | 2,58 | ||||||||||
| 5.A | 1,08 | 2,88 | 1,93 | 1,21 | |||||||||||
| 6.A | 1,25 | 2,75 | 2,42 | 1,21 | |||||||||||
| 7.A | 3,06 | 2,4 | 1,88 | 2,2 | |||||||||||
| 7.B | 3,47 | 2,33 | 1,65 | 2,41 | |||||||||||
| 8.A | 2,85 | 2,63 | 1,5 | 1,55 | 2,5 | ||||||||||
| 8.B | 3,29 | 2,64 | 1,5 | 1,79 | 2,21 | ||||||||||
| 9.A | 2,58 | 2,68 | |||||||||||||
| 9.B | 2,64 | 2,88 | |||||||||||||
| Špeciálna trieda | 2,4 | 2,6 | 3,5 | 1,2 |
| Trieda | Prv | RGE | REV | REV | RNP | RGZ | RKS | RUJ | AJs | GEOs | CHEs | INFs | MATs | NJs | PVs |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Materská škola | |||||||||||||||
| 1.A | |||||||||||||||
| 2.A | |||||||||||||||
| 3.A | |||||||||||||||
| 4.A | |||||||||||||||
| 4.B | |||||||||||||||
| 5.A | 3,1 | ||||||||||||||
| 6.A | 1 | 2,6 | |||||||||||||
| 7.A | 3,83 | ||||||||||||||
| 7.B | 2,88 | ||||||||||||||
| 8.A | 3 | ||||||||||||||
| 8.B | 3,33 | ||||||||||||||
| 9.A | 1,05 | ||||||||||||||
| 9.B | 1 | 3 | |||||||||||||
| Špeciálna trieda | 3 |
| Trieda | RJs | SJLs | SLY | SJL | SPR | SVP | TchV | TEC | TSV | TEV | TYU | VUC | VRS | VLA | VYU |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Materská škola | |||||||||||||||
| 1.A | 2,4 | 1,1 | 1,2 | ||||||||||||
| 2.A | 1,86 | 1,09 | 1 | 1 | 1,25 | ||||||||||
| 3.A | 2,19 | 1 | 1,2 | 2 | |||||||||||
| 4.A | 2,25 | 1,42 | 1 | 2,42 | |||||||||||
| 4.B | 2,62 | 1 | 1,15 | 2,62 | |||||||||||
| 5.A | 2,79 | 1,36 | 1,43 | 1,08 | |||||||||||
| 6.A | 2,54 | 1 | 1,17 | ||||||||||||
| 7.A | 2,81 | 1,39 | 1,2 | 1,75 | |||||||||||
| 7.B | 2,71 | 1,17 | 1,47 | 1,12 | |||||||||||
| 8.A | 2,75 | 1,1 | 1 | 1,42 | 1,6 | ||||||||||
| 8.B | 2,71 | 1 | 1,5 | 1,5 | 2,14 | ||||||||||
| 9.A | 2,63 | 1,42 | 1 | 1,24 | 1,11 | 1,16 | |||||||||
| 9.B | 2,43 | 1,07 | 1 | 1,07 | 1,07 | 1,07 | |||||||||
| Špeciálna trieda | 3,4 | 1,5 | 3,67 | 2,56 | 2,5 | 2 |
| Trieda | VYV | Z | ZV |
|---|---|---|---|
| Materská škola | |||
| 1.A | 1,25 | ||
| 2.A | 1 | ||
| 3.A | 1,07 | ||
| 4.A | 1 | ||
| 4.B | 1,08 | ||
| 5.A | |||
| 6.A | 1 | ||
| 7.A | 1,07 | ||
| 7.B | 1 | ||
| 8.A | 1,3 | ||
| 8.B | 1,5 | ||
| 9.A | |||
| 9.B | |||
| Špeciálna trieda | 1,1 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| Materská škola | 35 | 0 | 0 | 56 |
| 1.A | 26 | 16 | 4 | 6 |
| 2.A | 25 | 22 | 0 | 3 |
| 3.A | 16 | 14 | 2 | 0 |
| 4.A | 12 | 12 | 0 | 0 |
| 4.B | 15 | 13 | 0 | 2 |
| 5.A | 27 | 22 | 3 | 2 |
| 6.A | 27 | 24 | 0 | 3 |
| 7.A | 18 | 12 | 6 | 0 |
| 7.B | 17 | 14 | 3 | 0 |
| 8.A | 19 | 18 | 1 | 0 |
| 8.B | 14 | 11 | 3 | 0 |
| 9.A | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9.B | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Špeciálna trieda | 8 | 8 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Materská škola | 35 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| 1.A | 26 | 1991 | 102,09 | 1797 | 92,32 | 194 | 9,76 |
| 2.A | 25 | 2134 | 97,00 | 1941 | 88,23 | 193 | 8,77 |
| 3.A | 16 | 1071 | 66,94 | 1071 | 66,94 | 0 | 0,00 |
| 4.A | 12 | 1247 | 103,92 | 1055 | 87,92 | 192 | 16,00 |
| 4.B | 15 | 1747 | 134,38 | 1714 | 131,85 | 33 | 2,54 |
| 5.A | 27 | 3078 | 128,03 | 2335 | 97,83 | 743 | 30,20 |
| 6.A | 27 | 2298 | 95,75 | 2298 | 95,75 | 0 | 0,00 |
| 7.A | 18 | 2863 | 165,98 | 2494 | 144,95 | 369 | 21,03 |
| 7.B | 17 | 2411 | 145,33 | 2274 | 137,27 | 137 | 8,06 |
| 8.A | 19 | 2165 | 113,95 | 2118 | 111,47 | 47 | 2,47 |
| 8.B | 14 | 1752 | 125,14 | 1749 | 124,93 | 3 | 0,21 |
| 9.A | 0 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| 9.B | 0 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| Špeciálna trieda | 8 | 2331 | 291,38 | 2253 | 281,63 | 78 | 9,75 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 33 | 42,1% | |
| Monitor MAT | 33 | 40,3% |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | 14 |
| šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | ||||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | ||||||||||
| Iné ( uveďte ) |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | ||
| Prvého ročníka | 1 | ||
| Bežných tried | 12 | ||
| Špeciálnych tried | 1 | ||
| Pre nadaných | 0 | ||
| Spolu | 14 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 22 | 5 | ||
| DPP | 3 | 1 | ||
| Znížený úväzok | 4 | 2 | ||
| ZPS | 3 | |||
| Na dohodu | 2 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 22 | ||
| vychovávateľov | 1 | ||
| asistentov učiteľa | 2 | ||
| spolu | 25 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 14 | |
| 2.kvalifikačná skúška | 4 | |
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | 5 | |
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | ||
| vysokoškolské nepedagogické |
Vložiť text o prezentácii školy na verejnosti (napr. vydávanie školského časopisu, školské akadémie, športové a kultúrne akcie, poskytovanie služieb žiakom a rodičom a pod...)
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
B) Krátkodobé
C) V školskom roku 2012/2013 boli školou vypracované projekty:
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 11.1.2011
Druh inšpekcie: komplexná
Ak bola inšpekcia vykonaná v šk. roku 2010/2011, uveďte predmety a oblasti (riadenie, proces, podmienky), v ktorých bola dosiahnutá úroveň:
- veľmi dobrá
- dobrá
- priemerná
- málo vyhovujúca
- nevyhovujúca
- kľúčové pozitívne stránky školy
- oblasti vyžadujúce zlepšenie
V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu uviesť hodnotenie
- priestorov školy (učebne, odborné učebne, telocvične, ihriská, školská jedáleň a pod.)
- zabezpečenie výučby učebnými pomôckami
- stručnú analýzu súčasného stavu
- potreby a pripravované plány
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
...
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
...
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
...
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
...
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
...
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Návrh opatrení:
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Atleticko - turistický | 4 | Mgr. Jaroslav Lajoš | |
| Bystrá hlavička | 15 | Mgr. Darina Kujbušová | |
| Divadlo Slniečko | 16 | Mgr. Gabriela Kačová | |
| Florbalový | 19 | Mgr. Jaroslav Lajoš | |
| Fotograf | 23 | Mgr. Monika Semanová | |
| Futbalový 2 | 14 | Mgr. Jaroslav Lajoš | |
| Futbalový 3 | 26 | Mgr. Dušan Bajus | |
| Ľudové piesne a tance | 13 | PaedDr. Danka Kenderková | |
| Matematika hrou | 15 | Mgr. Marieta Černejová | |
| Mladí futbalisti | 24 | RNDr. Daniel Kenderka | |
| Mladí historici | 16 | Mgr. Daniela Sikorová | |
| Mladí záchranári | 7 | Mgr. Tatiana Dobošová | |
| Počítače 1 | 12 | Mgr. Viera Lajošová | |
| Počítače 2 | 23 | Mgr. Martin Ujhelyi | |
| Pohybový krúžok - Motýliky | 11 | Mgr. Kvetoslava Rojtášová | |
| Rómske piesne a tance | 20 | Terézia Tancošová | |
| Strelecký | 19 | Ivan Kseňák | |
| Šijeme, varíme, pečieme | 17 | Mgr. Viera Marošníková | |
| Šikovní tínedžeri | 24 | PaedDr. Miroslava Bajusová | |
| Šikovníci | 10 | Mgr. Kvetoslava Rojtášová |
Vypracoval: RNDr. Daniel Kenderka
V Novosade, 20. marca 2015
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa:
Powered by aSc EduPage