• Vytvorme si Vianoce 2022

     •        Čas obmedzení sa pomaly končí a tak sme sa mohli po rokoch opäť vrátiť k nášmu spoločnému tvoreniu v predvianočnom čase.

              Čaro Vianoc sa snažili tvorivé pani učiteľky vyčariť v očiach našich žiakov už dnes.

            Žiaci prišli do školy ako každý iný deň, no a predsa odchádzali s inými pocitmi ako po iné dní.  Už počas prvej hodiny sa naše spoločné priestory premenili na tvorivé dielničky. V každej jednej na žiakov čakala pani učiteľka s tvorivými nápadmi. Pani učiteľky prvého stupňa  vyrábali so žiakmi papierové vianočné ozdoby, ktoré boli dotvorené rôznymi flitrami a stuhami. Žiaci si s veľkou radosťou  vyrábali aj vlnené vločky a tiež si mohli vyrobiť malé dekoratívne predmety  z koraliek.  K Vianociam neodmysliteľne patria svietniky, ktoré si žiaci vyrobili a dotvorili podľa vlastnej fantázie.  Tento rok si žiaci vyskúšali vyrobiť  aj vianočné ozdoby z dreva, ktoré si dotvárali rôznofarebnými stužkami. Snažíme sa našich žiakov viesť k ekologickému správaniu a tak si mohli vyskúšať aj tvorenie z odpadu, ktorého výsledkom boli snehové vločky . Veľmi obľúbeným stanovišťom boli kľúčenky, ktoré si žiaci vyrábali podľa svojej fantázie. No a aké by to boli Vianoce bez medovníčkov? Aj tento rok si žiaci vyskúšali ich zdobenie a nakoniec si na nich pochutnali alebo nimi niekoho blízkeho obdarovali.  

      Všetkým vám, ktorí ste prispeli k vytvoreniu tejto vianočnej atmosféry na našej škole patrí jedno veľké ĎAKUJEME.

       

      Mgr. Andrea Geletková

     • Mikuláš 2022

     • „Kde sa vzal, tu sa vzal, Mikuláš pod oknom stál, v ruke veľkú paličku, na hlave mal čiapočku. Z bielych fúzov, teplý šál, tak na deti vykúkal.“

              Tak ako každý rok, aj tento, si na nás dobrý strýčko Mikuláš spomenul. Najprv mu cestičku pripravili snehové vločky so svojou vílou. Dokonca k nám zavítal aj dedko Mrázik, ktorý postrašil našich malých čertíkov. A ako býva dobrým zvykom, zavítal nie len medzi tých najmenších, ale sladkosť sa ušla aj tým starším. Spolu s anjelmi a čertmi našich žiačikov trošku preverili, či sa učia, poslúchajú a tí to mali možnosť dokázať peknou básničkou alebo pesničkou... Veru, už sa nám to tu začína „zvianočnievať“... A práve teraz je ten najlepší čas zamyslieť sa nad zmyslom týchto tradícií, aby sa z nich nevytratilo čaro a láska... Milí naši žiaci, rodičia a učitelia. Želáme Vám, aby sa Vám v tomto predvianočnom zhone podarilo trošku spomaliť, myslieť viac jeden na druhého a spomenúť si na tých, ktorí potrebujú naše milé slovo, či chvíľku pozornosti. Užite si tieto vzácne chvíle v pokoji a s úsmevom na perách to vám prajú.....

      Žiaci ŠKD Slniečka a deviataci

     • OZNAM

     • Riaditeľ ZŠ s MŠ v Novosade Vám oznamuje, že na základe vysokej chorobnosti žiakov a po konzultácií

      s Regionálnym úradom verejného zdravie v Trebišove sa od 14.12.2022 do 18.12.2022 zatvára ZŠ

      ( chrípkové prázdniny ).

       

      Nástup do školy bude v pondelok 19.12.2022

       

      Mgr. Jaroslav Lajoš - riaditeľ školy

     • Oslobodenie obce

     • V nedeľu 4.12.2022 sa žiaci našej školy zúčastnili na oslave pri príležitosti 78. výročia oslobodenia obce Novosad a kladenia venca k pamätníku za účasti starostu obce, riaditeľa ZŠ s MŠ Novosad a pozvaných hostí.

      Po krátkom príhovore starostu obce a predsedu odbojárov pána Kseňáka nasledoval krátky kultúrny program, v ktorom sa predstavili žiaci našej školy  pod vedením pani učiteľky  D. Kenderkovej.

       V úvode kultúrneho programu zaznela ľudová pieseň ,,Čie sú to kone“ a po nej nasledovali básne „Vojna“, od autora Von Schwerzell, v podaní žiačky Silvie Feketeovej, a báseň „Mier“, od autora Petra Trnku, predniesla žiačka Martina Dobošová. Potom žiačky zaspievali pieseň „Okolo Ondavy“ a po nej si zúčastnení vypočuli prednes básne od Milana Rúfusa „Modlitba za mier“ v podaní Laury Geletkovej. Báseň od Martušky Bullovej s názvom „Našim osloboditeľom“ predniesla naša bývalá žiačka Veronika Baranová. Kultúrny program žiačky ukončili piesňou „Slovenské mamičky“. Pán Kseňák sa v závere účinkujúcim poďakoval a pozval ich na krátke občerstvenie do kultúrneho domu.

       

       

                                                                                        PaedDr. Danka Kenderková

     • Súťaž o najkreatívnejšiu vianočnú ozdobu

     • Milí žiaci,

      Každoročne v takomto predvianočnom čase vyhlasujeme pre všetkých súťaže chtivých žiakov, ktorí sa už nevedia dočkať Vianoc a chcú sa vianočne naladiť súťaž o

      NAJKREATÍVNEJŠIU  VIANOČNÚ  OZDOBU.


      Viac o súťaži sa dozvieš v priloženom dokumente : Vianocna_ozdoba.pdf​​​​​​​

     • Divadelné predstavenie SNEHULIAK

     • Začiatok decembra sme otvorili veselým príchodom snehuliaka Norberta Nosáľa, ktorý nás pobavil, rozosmial, a tiež nám odovzdal vzácnu myšlienku. Pripomenuli sme si, že mať kamaráta je veľký dar, a preto si ich chceme chrániť.  

      Pozrite sa, ako sme sa bavili .... ( fotogaléria )

   • Kontakty

    • Základná škola s materskou školou Novosad
    • www.zsnovosad.edupage.org www.facebook.com/zakladnaskolanovosad
    • 056 6794332 056 6794333 +421 911 299 938
    • Letná 90 07602 Novosad Slovakia
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje