• Deň Zeme

     • Zaslúži si našu vďačnosť – naša Zem

       

      Pandémia koronavírusu síce výraznou mierou obmedzila spoločenský život, no spomalenie až zastavenie stále rastúceho spoločenského tempa sa v dobrom smere odráža na životnom prostredí.

      Všetky doterajšie opatrenia sa už v priebehu niekoľkých týždňov premietli do nižšieho znečistenia ovzdušia, čo potvrdzujú aj satelitné snímky Európskej vesmírnej agentúry.

      Čas, kedy sme boli doma a náš pohyb bol obmedzený sa stál na chvíľu minulosťou. Určite mi väčšina z vás dá za pravdu, že bola to práve príroda, ktorá nám ponúkala možnosti oddychu a ventilácie.

      Ona svoje ponúkla, je čas jej to vrátiť.  Spolu so žiakmi v malej skupine sme sa spoločne rozprávali o spôsoboch, ktorými my môžeme pomôcť našej Zemi. Zhodli sme sa na tom, že pozerať rôzne videá a kresliť si našu vysnívanú Zem, jej nepomôže. A práve preto sme sa spoločne vybrali k rieke Ondava a naše reči premenili na skutky.

           To, čo sme počas  dopoludnia videli nám vháňalo slzy do očí. Stavebný odpad v lese a pri potoku, pneumatiky rozkotúľané po čistinkách, plasty z áut na okraji cesty, plastové fľaše a obaly skoro všade, sklenené fľaše pod stromami, staré umývadlá, bazény úplne blízko pri tečúcej vode - to všetko dokáže urobiť človek.

      A preto Vás prosíme:

      • nevyvážajte odpad do lesa
      • nevyhadzujte sklo a plasty popri ceste
      • trieďte odpad v najvyššej možnej miere už doma pri kuchynskej linke

       

      Všetko čo vykonáme, zlé aj dobré, sa nám raz vráti.
       

      PS: To, ako sme pomohli my, si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

     • Čerstvé hlavičky 2021

     • Vážení rodičia, milí žiaci a žiačky,

       

      čerstvého ovocia a zeleniny nie je nikdy dosť. Vďaka nemu sme zdravší a s vyváženou stravou nám to aj viac myslí. A to sa v škole vždy zíde! Preto potrebujeme dostať ešte viac ovocia a zeleniny do školy.

       

      Kaufland tento rok organizuje 3. ročník projektu Čerstvé hlavičky a hľadá partnerské školy pre každú zo svojich predajní, ktoré od nich získajú pravidelný prísun kvalitného ovocia alebo zeleniny pre svojich žiakov na celý rok.

       

      Stačí, ak na stránke https://www.cerstvehlavicky.sk/ nájdete našu školu a zahlasujete za ňu!

      Hlasujte za našu školu v termíne od 13. 5. do 23. 6. 2021 priamo na tejto stránke https://www.cerstvehlavicky.sk/. Každý deň môžete našej škole odovzdať jeden hlas.  

      Každý hlas sa počíta a aj naša škola sa môže stať jednou zo 70 škôl, ktoré budú dostávať ovocie a zeleninu pre žiakov celý školský rok 2021/2022.

       

      Podporte našu školu v tomto projekte a pomôžete nám zabezpečiť pre Vaše deti pravidelnú porciu zdravej a čerstvej zeleniny a ovocia.

       

      S poďakovaním,

       

      RNDr. Daniel Kenderka - riaditeľ školy

     • Oznam - povinnosti v škole od 10.5.2021

     • Vážení rodičia,

      oznamujeme Vám, že na základe uznesenia vlády č. 229 z 28.04.2021, vyhlášky ÚVZ SR č.200 s účinnosťou od 03.05.2021 a Manuálom pre základné školy platného od 19.04.2021 sa od 10. mája 2021:

      Všetci žiaci našej školy sa budú vzdelávať prezenčne. Zákonný zástupca žiaka podá elektronicky Vyhlásenie o bezinfekčnosti č.8 alebo papierovo (je v prílohe pre tých, ktorí to nemajú možnosť podať elektronicky) pri nástupe. Čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti predkladá zákonný zástupca žiaka po každom prerušení dochádzky žiaka do základnej školy v trvaní viac ako 3 po sebe nasledujúce dni (vrátane víkendov a sviatkov). Pri prerušení viac ako 5 pracovných dní (víkendy a sviatky sa nezapočítavajú) z dôvodu akéhokoľvek ochorenia predkladá potvrdenie o chorobe vydané všeobecným lekárom pre deti a dorast. Žiaci vo vnútorných priestoroch sú povinní používať ochranné rúško.


      Vyhlasenie_o_bezinfekcnosti_(8)_ziak_a_zakonny_zastupca.docx

      ​​​​​​​Vyhlasenie_o_bezinfekcnosti_(8)_ziak_a_zakonny_zastupca.pdf


   • Kontakty

    • Základná škola s materskou školou Novosad
    • www.zsnovosad.edupage.org www.facebook.com/zakladnaskolanovosad
    • skola@skolanovosad.sk
    • 056 6794332 056 6794333 +421 911 299 938
    • Letná 90 07602 Novosad Slovakia
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje