• ŽIADOSŤ O DOTÁCIU NA STRAVU - oznam rodičom

     • Vážení rodičia! ( predškoláci v MŠ a žiaci ZŠ )

      Prosím, pozorne si prečítajte celý oznam!

      V zmysle § 4 ods. 3 písm. a) zákona č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov(1) sa od  01.05.2023 mení  poskytovanie dotácie na stravu na dieťa ( obedy zadarmo ).

      Rodič, ktorý chce získať dotáciu na obedy pre svoje dieťa ( každé dieťa zvlášť ), musí o túto dotáciu požiadať.

       

      Požiadať sa dá 2 spôsobmi :

      1) cez rodičovské konto v EduPage ( pre každé dieťa zvlášť ) - žiadosti/vyhlásenia - Žiadosť o dotáciu na stravu Návratka ( nezabudnite vybrať dátum )

      2) rodičia, ktorí nemajú prístup k rodičovskému kontu - vypíšu tlačivo pri vedúcej školskej jedálne - p.Capovej

       

      Svoje žiadosti ( spôsob 1 alebo spôsob 2 ) treba zrealizovať do:

      17.04.2023

       

      POZOR !!!

       

      Rodič, ktorý si túto povinnosť nesplní do vyššie uvedeného dátumu, nezíska dotáciu na stravu ( obedy zadarmo od 1.5.2023 ) a naďalej bude za školskú stravu platiť plnú sumu.

       

     • Fotenie pre žiakov - oznam

     • Vážení rodičia!

       

      Dňa 17. 3. 2023 bude na škole prebiehať fotenie žiakov.

      Cenová ponuka je zobrazená v pridanej fotke.

       

      RNDr. Ľuboš Maňko 

     • Školské kolo literárnej súťaže Hviezdoslavov Kubín

     • Literárna súťaž v prednese poézie a prózy - Hviezdoslavov Kubín má na Slovensku dlhoročnú tradíciu  a prestíž. Školské kolo tejto sa súťaže sa na našej škole  uskutočnilo 22.2.2023 a zúčastnilo sa ho 23 žiakov druhého stupňa, ktorí boli rozdelení do dvoch kategórií a osobitne súťažili v prednese poézie a prednese prózy.

      Kompletné výsledky sú v priloženom dokumente : HVIEZDOSLAVOV_KUBIN_2023.pdf​​​​​​​

     • Divadelné predstavenie - CHROBÁK V HLAVE

     • Po mnohých rokoch sa nám opäť podarilo navštíviť divadelné predstavenie v historickej budove Štátneho divadla v Košiciach.

      Situačná komédia Georgesa Feydeaua Chrobák v hlave je jednou    z najslávnejších a najhranejších komédií na svete. Na začiatku je chrobák v Raymundinej hlave, ktorá podozrieva manžela z nevery. Vzápätí dostane nápad s falošným listom a už sa v tom všetci vezú.

      Dej je vystavaný na vtipných nedorozumeniach, zápletkách a rozuzleniach, ktoré spôsobili výbuchy smiechu snáď u každého z nás. A tak sme boli obohatení nielen krásou divadla, ale aj dobrou zábavou, ktorú nám sprostredkovali šarmantné divadelné postavy v podaní známych hercov, či už  to bol Jozef Úradník, Ivan Krúpa, Henrieta Kecerová, Dana Košická, ale aj mnohí ďalší.

      Po skvelom divadelnom predstavení sme sa ešte zastavili v obchodnom centre, kde si každý našiel niečo, čo ho zaujalo. Či už to bolo občerstvenie, hračky, dobrá kniha. 

      Domov sme sa vrátili síce unavení, ale s poznaním, že divadlo dokáže potešiť, rozosmiať, zabaviť. Už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu divadla.

      M. Hriciková

     • Sférické kino

     •          Dňa 23.februára 2023 sa žiaci 1.stupňa zúčastnili sférického kina.

      Čo všetko môže priniesť neobyčajné stretnutie tučniaka z južného pólu a ľadového medveďa zo severného pólu?

      Ak chceš vedieť viac, klikni na odkaz: Sfericke_kino.pdf​​​​​​​

     • Súťaž - KARNEVAL NA ŠKOLE

     • Milí priatelia,

      Zapojili sme sa do 6. ročníka obľúbenej súťaže „ Karneval na škole“. Poslali sme našu fotografiu do súťaže.

                                   

                                           Neváhajte a hlasujte za našu fotografiu na stránke:

       

                                      http://talentagent.sk/detail/8867-karneval-v-zs-s-ms-novosad

       

      Zaregistrujte sa na stránke www.talentagent.sk

      Ako môžeme hlasovať?

      1. Kliknutím na tlačidlo Hlasuj  - 1x za 5 minút, za jeden klik získame 5 bodov.

       

      2. Poslaním SMS správy v tvare: talent(medzera)SMS ID(číslo pod každou fotografiou) na 7009, za jednu SMS získame 1000 bodov. Cena spätnej SMS správy je 1,60 € s DPH

      Ale pozor!  - Akcia - zaslaním SMS do 22.2.2023 získame za 1SMS 2000 bodov

      Keď chcete hlasovať za našu fotografiu pošlite SMS na číslo 7009

      SMS TEXT: talent 30867              

      3. Kreditom -  dobitím kreditu na stránke http://talentagent.sk/dobitie/kredit - získate vždy toľko bodov, koľko potrebujete bez obmedzení, kredit môžete pridávať 1x za 60 sekúnd.

      SUPER AKCIA AŽ 30% KREDITU ZADARMO

      dobite si kredit na stránke http://talentagent.sk/dobitie/kredit a získate až o 30% kreditov viac tak neváhajte a využite akciu. Akcia platí od 15.2.2023 (od 18.00 hod.) do 22.2.2023 (do 24.00 hod.)

       

      Koniec hlasovania je:  5.3.2023 o 20:00 hod.

     • 3.školský ples - oznam pre rodičov

     • Milí rodičia,

      Blíži sa termín 3. školského plesu, na ktorý sa už všetci veľmi tešíme.

      Dovoľujeme si Vám pripomenúť, že ples sa začína  o 17.00 a končí o 01.00.

      Dovoz a odvoz detí na ples si každý rodič zabezpečuje sám!

      Ďakujeme sa pochopenie. V prípade akýchkoľvek  otázok sa pokojne obráťte na svoju triednu učiteľku/ triedneho učiteľa, alebo na p. uč. Martinkovú.

     • OKRESNÉ KOLO MATEMATICKEJ OLYMPIÁDY Z5

     •               Predmetové olympiády a postupové súťaže žiakov základných a stredných škôl sú integrálnou súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu detí a mládeže v Slovenskej republike, majú postupový charakter a sú organizované ako jedna z foriem dobrovoľnej záujmovej činnosti žiakov v súlade s dlhodobou koncepciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR v oblasti práce       s talentovanými deťmi a mládežou.

              25. januára 2022 sa uskutočnilo okresné kolo MO v kategóriách Z5 a Z9 v Centre voľného času v Trebišove. Našu školu reprezentovala žiačka Silvia Feketeová z 5. A triedy, ktorá sa statočne popasovala s úlohami a stala sa úspešnou riešiteľkou. Obsadila pekné 4. miesto.  Prajeme jej veľa úspechov v ďalších súťažiach.

      vyučujúca matematiky

     • Červené stužky

     • V tomto školskom roku sa naša škola zapojila 5. krát  do kampane Červené stužky pri príležitosti Svetového dňa boja proti AIDS s cieľom naučiť žiakov zaujať správny postoj k vlastnému zdraviu a životu, ako aj k zdraviu a životu druhých ľudí. Kampaň Červené stužky je venovaná náročnej problematike HIV/AIDS a jej hlavným zameraním je odovzdanie a prehĺbenie odborných vedomostí a informácií o víruse HIV a chorobe AIDS mladým ľuďom. Šestnásty ročník celoslovenskej kampane Červené stužky, prebehol v období od 5. septembra 2022 a vyvrcholil 1. decembra 2022 – na Svetový deň boja proti AIDS.

       K 1. decembru 2022 boli organizované tieto tvorivé aktivity:

      • Vyučovacia hodina na tému problematiky HIV/AIDS

       

      • Výtvarná súťaž na tému: „1. DECEMBER A ČERVENÉ STUŽKY “.

      Žiaci 8. a 9. ročníka si danú problematiku priblížili aj touto formou.       

                                                                                     

      • Červená stužka je medzinárodným symbolom solidarity s ľuďmi nakazenými HIV alebo postihnutými chorobou AIDS. Červená farba bola vybraná ako symbol krvi a života. Na Svetový deň boja proti HIV/AIDS, ktorým sa stal prvý december, si ľudia na celom svete pripínajú červenú stužku, aby tak vyjadrili svoj postoj k HIV/AIDS.

           Na vyjadrenie solidarity v boji proti chorobe AIDS sme podporili kampaň nosením červených stužiek v období od 24. novembra do 1. decembra 2022. Červené stužky, ktoré sú symbolom krvi a života, si vytvorili samotní žiaci 8.a 9. ročníka pod vedením p. uč. Dobošovej  a p.uč. Mihucovej na hodinách biológie.

                                                                                                                  Žiaci 8. a 9. ročníka

     • Olympiáda z anglického jazyka

     • Tak ako aj po uplynulé roky, s novým školským rokom prichádzajú i nové  kolá predmetových olympiád.  A tak sme aj my,  učitelia anglického jazyka,  pripravili pre našich študentov v školskom roku 2022/23 ďalšie kolo postupovej súťaže-školské kolo Olympiády v anglickom jazyku 2022

      Školské kolo sa uskutočnilo dňa 28.novembra 2022.

      Viac o súťaži sa dozviete z priloženého dokumentu: Olympiada_z_ANJ.pdf​​​​​​​

     • Lyžiarsky výcvik 2023

     • V dňoch 9.1. – 13.1.2023 sa uskutočnil lyžiarsky výcvik v stredisku Vernár – Studničky. Celkový počet zúčastnených žiakov našej školy bol 27. Boli to žiaci prevažne  9. ročníka, ktorých doplnili žiaci 8. a 7. ročníka.  Pedagogický dozor a inštruktorskú činnosť vykonávali p. uč. Ujhelyi, p. uč. Juroš a  riaditeľ školy p. Lajoš. Ubytovanie a stravu účastníkov zabezpečovali prevádzkoví pracovníci penziónu „Sabína“ vo Vernári.

      Samotný výcvik začal hneď po príchode a ubytovaní v popoludňajších hodinách. Bohužiaľ nás prekvapilo nie práve najlepšie počasie (aj keď dá sa povedať, že trocha očakávané) – postupné mrholenie sa zmenilo na regulárny dážď. Toto počasie nás neodradilo a výuka lyžovania prebiehala aj za zhoršených podmienok počasia. Našťastie sa počasie počas  noci úplne zmenilo a od utorka sme sa prebúdzali do zasnežených rán. Všetko sa ešte vylepšilo v stredu, počasie akoby chcelo nahradiť upršaný pondelok. Ponúklo nám zasnežené a slnečné ráno.  

      Možno povedať, že samotný výcvik prebiehal podľa plánu. Doobeda sme lyžovali, potom žiaci mali obed a poobede sme pokračovali vo výuke lyžovania. Žiaci boli  na svahu rozdelení do troch skupín podľa lyžiarskej zdatnosti. Úplní začiatočníci v prvý a druhý deň získavali zručnosti v ovládaní lyží, učili sa jazdu v obojstrannom prívrate. V tretí deň zvládli jazdu na vleku a zdokonaľovali sa v oblúkoch pomocou rôznych cvičení. Stredne pokročilí  žiaci trénovali prívrat hornou a dolnou lyžou na zdokonalenie lyžiarskych zručností. Pokročilí žiaci  zdokonaľovali znožné oblúky so správnym držaním tela. Výborné lyžiarske podmienky ponúkli možnosť začiatočníkom naučiť sa a postupne rozvíjať základy lyžovania a skúsenejší lyžiari zdokonaľovali svoje zručnosti, vylepšovali svoju techniku.

      Celý lyžiarsky výcvik sa niesol vo výbornej atmosfére. Našťastie sme nezaznamenali žiadne úrazy, preto tento lyžiarsky výcvik môžeme hodnotiť veľmi pozitívne. Poďakovanie patrí pedagógom, ktorí sa maximálne venovali všetkým deťom na svahu aj mimo neho. Tak isto pochvala a obdiv patrí všetkým žiakom za predvedené lyžiarske zručnosti.  Verím, že aj v budúcom školskom roku sa nám podarí zorganizovať podobný výcvik. Veď už teraz je záujem zo strany tohtoročných absolventov.

       

      Športu zdar !!!

                                                                                                                Mgr. Jakub Juroš

     • Poplatky v školskej jedálni - oznam

     • Vážení rodičia !

       

      Vedúca školskej jedálne Vám oznamuje, že na základe VZN č.4/2022 a dodatku č.1 k danému VZN prijatým obcou Novosad sa zvyšujú poplatky za stravu od 01.01.2023  následovne :

       

      MŠ - 1,70 eur/žiak/deň

      ZŠ 1.-4.ročník - 1,30 eur/žiak/deň

      ZŠ 5.-9.ročník - 1,50 eur/žiak/deň

       

      Zvýšenie sa týka aj žiakov, ktorí sú v tzv. hmotnej núdzi.

      - doplatok za žiaka:

      MŠ - 0,40 eur/žiak/deň

      ZŠ 5.-9.ročník - 0,20 eur/žiak/deň

      ZŠ 1.-4.ročník - 0 eur/žiak/deň

       

     • Vytvorme si Vianoce 2022

     •        Čas obmedzení sa pomaly končí a tak sme sa mohli po rokoch opäť vrátiť k nášmu spoločnému tvoreniu v predvianočnom čase.

              Čaro Vianoc sa snažili tvorivé pani učiteľky vyčariť v očiach našich žiakov už dnes.

            Žiaci prišli do školy ako každý iný deň, no a predsa odchádzali s inými pocitmi ako po iné dní.  Už počas prvej hodiny sa naše spoločné priestory premenili na tvorivé dielničky. V každej jednej na žiakov čakala pani učiteľka s tvorivými nápadmi. Pani učiteľky prvého stupňa  vyrábali so žiakmi papierové vianočné ozdoby, ktoré boli dotvorené rôznymi flitrami a stuhami. Žiaci si s veľkou radosťou  vyrábali aj vlnené vločky a tiež si mohli vyrobiť malé dekoratívne predmety  z koraliek.  K Vianociam neodmysliteľne patria svietniky, ktoré si žiaci vyrobili a dotvorili podľa vlastnej fantázie.  Tento rok si žiaci vyskúšali vyrobiť  aj vianočné ozdoby z dreva, ktoré si dotvárali rôznofarebnými stužkami. Snažíme sa našich žiakov viesť k ekologickému správaniu a tak si mohli vyskúšať aj tvorenie z odpadu, ktorého výsledkom boli snehové vločky . Veľmi obľúbeným stanovišťom boli kľúčenky, ktoré si žiaci vyrábali podľa svojej fantázie. No a aké by to boli Vianoce bez medovníčkov? Aj tento rok si žiaci vyskúšali ich zdobenie a nakoniec si na nich pochutnali alebo nimi niekoho blízkeho obdarovali.  

      Všetkým vám, ktorí ste prispeli k vytvoreniu tejto vianočnej atmosféry na našej škole patrí jedno veľké ĎAKUJEME.

       

      Mgr. Andrea Geletková

     • Mikuláš 2022

     • „Kde sa vzal, tu sa vzal, Mikuláš pod oknom stál, v ruke veľkú paličku, na hlave mal čiapočku. Z bielych fúzov, teplý šál, tak na deti vykúkal.“

              Tak ako každý rok, aj tento, si na nás dobrý strýčko Mikuláš spomenul. Najprv mu cestičku pripravili snehové vločky so svojou vílou. Dokonca k nám zavítal aj dedko Mrázik, ktorý postrašil našich malých čertíkov. A ako býva dobrým zvykom, zavítal nie len medzi tých najmenších, ale sladkosť sa ušla aj tým starším. Spolu s anjelmi a čertmi našich žiačikov trošku preverili, či sa učia, poslúchajú a tí to mali možnosť dokázať peknou básničkou alebo pesničkou... Veru, už sa nám to tu začína „zvianočnievať“... A práve teraz je ten najlepší čas zamyslieť sa nad zmyslom týchto tradícií, aby sa z nich nevytratilo čaro a láska... Milí naši žiaci, rodičia a učitelia. Želáme Vám, aby sa Vám v tomto predvianočnom zhone podarilo trošku spomaliť, myslieť viac jeden na druhého a spomenúť si na tých, ktorí potrebujú naše milé slovo, či chvíľku pozornosti. Užite si tieto vzácne chvíle v pokoji a s úsmevom na perách to vám prajú.....

      Žiaci ŠKD Slniečka a deviataci

  • Kontakty

   • Základná škola s materskou školou Novosad
   • www.zsnovosad.edupage.org www.facebook.com/zakladnaskolanovosad
   • skola@skolanovosad.sk
   • 056 6794332 056 6794333 +421 911 299 938
   • Letná 90 07602 Novosad Slovakia
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje